Energie ČS dvakrát za sebou hodnocena mezi nejlepšími dodavateli energií

Odborný portál TZB-Info zveřejnil hodnocení dodavatelů potenciálními zákazníky, Energie ČS se umístila mezi 5 nejlepšími

Portál TZB-Info provozuje mimo jiné kalkulátor cen elektřiny a plynu, který umožňuje návštěvníkům nezávislé srovnání cen všech dodavatelů na českém trhu. V rámci tohoto srovnání mohou návštěvníci přímo odeslat poptávku vybranému dodavateli.

Průzkum portálu byl realizován formou dotazování těch návštěvníků, kteří jednotlivé dodavatele oslovili s poptávkou. V rámci průzkumu respondenti hodnotili například dobu, za kterou dodavatel reagoval na jejich poptávku, shodu ceny mezi inzerovanou cenou a nabídkou nebo vlastní ochotu uzavřít s konkrétním dodavatelem smlouvu o dodávkách energií.

Hodnocení probíhalo na škále známek 1 až 5 jako ve škole, tedy 1 nejlepší. Energie ČS byla ve všech kategoriích hodnocena průměrnou známkou lepší než 2, konkrétně se hodnocení pohybovala od 1,33 (pravděpodobnost doporučení známým) po 1,97 (doba reakce na poptávku).

V celkovém hodnocení obsadila Energie ČS 5. místo s průměrnou známkou 1,65.

Zdroj: https://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii/20091-ktery-dodavatel-energii-je-nejlepsi-hodnoceni-dodavatelu-zakazniky-v-roce-2019

Portál Srovnám.cz hodnotil férovost dodavatelů energií za rok 2019 – Energie ČS se umístila na 3. místě

Průzkum portálu Srovnám.cz se soustředil na férovost dodavatelů energií a pro portál ho realizovala agentura STEM/MARK. Do výzkumu bylo zařazeno 16 nejvýznamnějších dodavatelů, kritériem bylo alespoň 30 000 odběrných míst pro elektřinu nebo 20 000 odběrných míst pro plyn.

Celkem byli dodavatelé porovnáváni v 12 kategoriích, mezi ně patřil například: 

  • způsob oznámení o změně ceny,
  • snadnost dohledání dokumentů na webu,
  • srozumitelnost smluvních dokumentů,
  • online kalkulačka ceny energií na webu,
  • podepsaná deklarace obchodníků na trhu s energiemi,
  • a další kategorie.

Energie ČS se v tomto průzkumu umístila na 3. místě se ziskem 93 bodů ze 126 možných.

Zdroj: https://srovnam.cz/clanky/hodnoceni-ferovosti-dodavatelu-energii-portalem-srovnam-cz-pro-rok-2019