Potvrzeno ÚOHS: Energie ČS přechází pod Europe Easy Energy

V Praze 2. prosince 2020 – Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil společnosti Europe Easy Energy ze skupiny Bohemia Energy koupi Energie ČS, dceřiné společnosti České spořitelny pro prodej elektřiny a plynu. Rozhodnutí ÚOHS je pravomocné od 25. listopadu 2020. Značka Energie ČS i firma samotná zůstanou nadále zachovány.

Smlouva o prodeji byla podepsána koncem října letošního roku. ÚOHS nyní oficIálně potvrdil, že Energie ČS může přejít do vlastnictví Europe Easy Energy, která se rovněž profiluje nabídkou nízkých cen, prozákaznickým přístupem, etickým chováním a podporou férového jednání na trhu. „Věřím, že spojení obou firem přispěje k ještě větší spokojenosti zákazníků, kdy se mohou spolehnout na zázemí silné a stabilní energetické skupiny,“ říká Jiří Písařík, předseda představenstva Europe Easy Energy a zároveň majitel skupiny Bohemia Energy.

Do skupiny Bohemia Energy tak přechází přes 42 000 odběratelů elektřiny a 16 860 odběratelů plynu. Europe Easy Energy již dříve oznámila, že akvizice nebude mít na klienty Energie ČS žádné podstatné dopady a veškerý servis bude nadále fungovat tak, jak jsou zvyklí. Zůstane zachován i unikátní obchodní model Energie ČS. Její produkty budou stále primárně nabízeny na pobočkách České spořitelny a zároveň je bude možné sjednat i online. Zákazníci České spořitelny budou mít zároveň kromě bankovních a finančních služeb nadále zajištěny nejenom výhodné ceny energií, ale rovněž budou moci využívat i služeb energetických poradců.

Značka Energie ČS i firma samotná zůstávají zachovány, stejně tak zaměstanci i nadále zůstávají zaměstnanci Energie ČS. Cenu transakce se obě strany po vzájemné dohodě rozhodly nezveřejňovat.

Pro více informací:

Hana Novotná
PR manažerka Europe Easy Energy
Telefon: 775 691 987
e-mail: hana.novotna@3-e.cz